Penkios meilės kalbos

by HelluvaGirl

Galite penkis metus vaikščioti į tą patį barą ir nepasisveikinti, o sykį užsimezga akių kontaktas ir, žiūrėk, jau auginate tris vaikus.

Panašiai ir su knygomis – jos ateina pačiu laiku. Tiesa, ir žmonės, ir knygos veiksmingiausiai pamoko ir labiausiai praturtina tada, kai jau pats turi patirties, gebėjimo ją apibendrinti ir alkio mokytis bei pažinti dar. 

“Penkias meilės kalbas” Istviko Raganos man rekomendavo dar praėjusiais metais, bet knygą įsigijau tik šį savaitgalį.

Kitą rytą – pirmąją savo atostogų dieną – sėdėjau Coffee Inn, įsikandusi kartoninį puodelį, ir žliumbiau, galvodama, kad šita sušikta knyga galėjo išgelbėti mano buvusius santykius. Na, tuo metu aš to nebuvau iki galo suformulavusi, šiaip tyliai sau pažliumbiau ir viskas. Esu toks gan emocingas žmogus, kai su akiniais nuo saulės, kurie viską paslepia.

Nesu tačiau didelė self-help’ų fanė, tad man tokio pobūdžio ramentai nėra priaugę prie rankų (a la skaitau visą iš eilės literatūrą, kuri sako, jog pasaulis nuostabus, ir vaikštau on a natural high), bet tikrai pagalvojau, kad “Penkios meilės kalbos” gali žmonėms padėti. Ir pažinti save, ir neišsiskirti. (Ir kodėl aš jos nepirkau angliškai, pagalvojau prie kasos…)

Knyga, žinoma, sąmoningiems žmonėms. Toms poroms, kurios jau pasveiko nuo gerojo laikotarpio euforijos. Tik paklausykite, kaip nuostabiai taikliai čia rašo apie įsimylėjimą:

…genetiškai nulemtas instinktyvus poravimosi komponentas. Kitaip tariant, žmogus laikinai nugriauna savojo egoizmo sienas. Tai patvirtina, kad įsimylėjimas yra stereotipinė žmonių reakcija į vidinio seksualinio poreikio ir išorinio seksualinio stimulo konfigūraciją (jėga, ne?), o tai didina seksualinio poravimosi galimybę, idant būtų užtikrintas rūšių išlikimas.

Net sučepsėjau. Nu akurat ta konfigūracija!

Man paaiškėjo daug dalykų.

O verkiau aš, matyt, štai kodėl: perskaičius apie tai, kas pasikeičia, išmokus partnerio meilės kalbą (intuityviai prieš kelias dienas parašiau apie skirtingas kalbas), aš supratau, kad neišsiskirti yra gan paprasta. O aš viso šito nežinojau. Ir jis nežinojo.

Tereikia atpažinti metodą, kurį praktikuojant partneris jaustųsi mylimas, ir atlikti tai kaip kasdienį darbą. Jeigu tai daro abu, abu jaučiasi mylimi. Prisipildo jų “meilės rezervuaras”. Ir į kokius paprastus dalykus tai susiveda…

Gal ir nebūtų mums padėję, bet pasijaučiau pavėluotai atradusi reikšmingą priemonę, kuri teoriškai visada buvo man prieinama. Ir supykau ant visų terapeutų, kurie nieko mums apie tas fkn meilės kalbas taip ir nepasakė, kai buvo laikas.

Na, bet kadangi mes čia netikime atsitiktinumais, tai esame šiandienoje su savo apmąstymais ir naujomis nuostatomis jau ateities kryptimi.

Penkios meilės kalbos yra šios:

  1. Palaikymo žodžiai
  2. Laiko leidimas kartu
  3. Dovanos gavimas
  4. Paslaugos
  5. Fizinis prisilietimas

Vaiko Tėvo meilės kalbą man išryškinti buvo gan lengva, tačiau su saviške strigau. Man tinka viskas!

  1. Tik tada, kai Genijus pasakė, jog aš rašau ypatingai (epitetai buvo kitokie, vienas jų – vyriškai), aš išdrįsau parodyti savo rašliavas ir visiems kitiems, ir tai jau istorija ant popieriaus.
  2. Visi tie kartai, kai su Epizodiniu Jaunuoliu ištisomis valandomis kalbėdavomės apie VISKĄ, nieko per daug aplink nematydami, man buvo kaip veiksmingi vaistai nuo įsisenėjusios ligos. Kelionės su šeima į parkus, užsienio šalis ir laikas, kai gaudavau visą dėmesį sau, priminė pomirtinį gyvenimą, kuriame kūno agregatinė būsena yra laimė. O vienas nuostabiausių būdų praleisti lietingą popietę – tai nuvykti į parduotuvę, prisipirkti maisto, grįžus namo neskubant gaminti, kalbėtis ir paskui drauge žiūrėti filmą.
  3. Niekada nepamiršiu, kaip Vaiko Tėvas mūsų pirmais mėnesiais pasakė: “Važiuojam nupirkti tau suknelės”. Aš, aišku, prieštaravau – grynai iš įsikalto gėdos jausmo, kad imti pinigus bet kokia forma iš žmonių yra blogai. Bet man tai skambėjo kaip “Aš Tavo, Tu Mano” 😀 Rimtai. Ir paskui buvo labai liūdna, kai jis nenorėjo man nieko dovanoti, nes nemokėjo išrinkti. Kurį laiką pazyziau papuošalų ir apatinių, o galiausiai užsičiaupiau. Visa kita yra istorija po tag’u Skyrybos 😀 (Su daiktiškumu šis punktas neturi nieko bendra.)
  4. Neapsakysiu, kokį šokiruojantį įspūdį paliko one-weekend stand’as, užsukęs penkioms minutėms pas mane į butą ir pamatęs, kad mano laikodis sustojęs. Tas laikrodis yra ir stalas, ir next thing I know, jis klūpo ant kelių, stalas apverstas, o po 1,5 minutės laikrodis eina kaip niekur nieko. Kai kurių asmenų prašiau pataisyti tą laikrodį mėnesius!
  5. Nevartoju žodžio “dievinti”, nebent kalbėčiau apie Dievą, bet fizinis kontaktas man yra kažkas tokio. Labai svarbus. Jis taip pat yra ir mano dukros meilės kalba, šito su niekuo nesupainiosiu: net kai susipykstam ir ji ožiuojasi, vis tiek ima kniaukti “Noriu apsikabinti” arba “Pasibučiuokim”, ir nėra didesnės bausmės kaip mano žodžiai “Dabar nenoriu šito daryti, nes ant Tavęs pykstu”. Tarp mūsų labai daug fizinio kontakto: bučinių, glostymo, apsikabinimų, o nuo masažo jai ištįsta seilės.

Autorius rašo taip:

Atpažinti pagrindinę savo meilės kalbą gali būti sunku dviems žmonių grupėms. Pirmąją grupę sudaro tie, kurių emocinis meilės rezervuaras ilgai buvo laikomas pilnas. Tarkime, vyras naudoja tiek daug būdų parodyti savo meilę žmonai, kad ši nežino, kuris iš jų leidžia pasijusti jai mylimai labiausiai. Ji tiesiog žino, kad yra mylima. Antroji grupė yra žmonės, kurių meilės rezervuaras stovėjo tuščias taip ilgai, kad jie jau neprisimena, kas juos verčia jaustis mylimiems užvis labiau.

Ką tik padariau testą iš to websaito ir rezultatas nenustebino: laiko leidimas kartu – 10, fizinis prisilietimas – 9, dovanos gavimas – 7.

Žodžiu, geriau jau kalbantis su manimi nemaigyti smartfouno. Naudodami fizinį kontaktą žymiai greičiau tapsite man artimi, o jeigu gėlės ir dovanos skamba kaip tuštybė irgi materializmas, nebeskambinkit ir negadinkit telefono.

Jeigu rimtai, nuoširdžiai rekomenduoju šitą knygą. Ir santykiams, ir savęs pažinimui. O gal kažkas kažkur nepavėluos.