Pirmadienio ciklika

by HelluvaGirl

Einu paupiu į darbą. Pro šalį važiuoja dviračiai, treninguoti žvėryniečiai žiovaudami vedžioja šunis, vis praeina koks niordas su kuprine link Barclay’s.

Po kurio laiko pastebiu, kad panašiu tempu jau kurį laiką žingsniuojame trise: priešais mane vaikinas ir mergina. Pagaunu save, kad jau kurį laiką juos stebiu.

Ne pora. Palaidi peroksidiniai jos plaukai nespėję išdžiūti – matyt, po ranka neturėjo džiovintuvo. Baltos aptemptos kelnės, raudona blizgios odos rankinė ir nutrinti rusvi batukai sako “administratorė vietinio kapitalo įmonėje, iš Prienų, pusantrų metų Vilniuje, laisvalaikiu vaikšto į Prospekto pabą”.

Šalia jos – corporate style wannabe. Pilkos kelnės, violetiniai marškiniai. Lyg ir tinkamo dydžio, bet neguli. Užpakalį dengia leptopo keisas. Alga 2 500 LTL į rankas. O gal ne tai kliūtis laiku nueiti į kirpyklą?

Visą laiką stebiu tarpą tarp jų rankų. Kartais jo beveik nelieka; po sekundės tarp dviejų judančių pečių įsiterpia žalias medžių fonas, aptrupėjusių plytelių fragmentas…

Sulaukiu: mergina kažkuriuo metu ištiesia pirštus, mosteli jais ore, priliečia jo delną. Tada bando antrą kartą ir įsikimba į jo plaštaką.

Jis atstumia jos ranką.

Nuo tos akimirkos mano žvilgsnis galėtų betonuoti. Tiesiog nekenčiu to silpno asiloido, kuris bijo pasirodyti su savaitgalio shag’u kontoroje; ir jos – kad nespjovė jam ant violetinio peties, bet toliau bindzena šalimais su savo pernelyg išreikštu užpakaliu, aptemptu per siauromis kurortinėmis kelnėmis.

Jis jai kažką nejaukiai aiškina.

Tada ji įmina į šuns išmatas savo neaiškios spalvos batuku. Patrepsena, patrina koja į šaligatvį. Jis atsisukęs vypso. Ji turbūt mielai prasmegtų, bet bindzena šalimais toliau.

Čia jau kai idiotiškiau nebūna, tik jiedu ir be šūdo nepajėgūs vienas į kitą pasižiūrėti.

Pragręžusi akimis leptopo keisą pažvelgiu žemyn ir matau: jo batraištis atsirišęs. All in good time, galvoju, all in good time

Einu vakare tuo pačiu maršrutu ir netikiu savo akimis. Violetinis princas parklupęs rišasi batą. Leptopo keisas ant šiknos tiesiog prašosi spyrio, ir priartėjusi aš net išsišiepiu iš pasitenkinimo…