Aarhus ir vyno vizijos

by HelluvaGirl

Orhusas – antras pagal dydį Danijos miestas, esminis uostas. Prieš Naujuosius ten buvo vėjuota ir drėgna, tad neilgai pasivaikščiojau be kepurės.

Kaip ir Fredericijoje, nelabai suprantu, kurie namai yra gyvenami, o kurie ne. Pernelyg nelaužydama etiketo užmetu akį į pastatų langus ir man jie atrodo tušti, negyvenami, galbūt priklausantys įstaigoms ar firmoms, kai kurie su styrančiais žvakigaliais neapšviestuose kambariuose. Nežinau, gal tuo metu, kai žingsniuoju pro šalį, visi būna kur nors išėję? 

Vienoje virtinoje pamačiau pačius gražiausius dubenis pasaulyje!

Tebeieškau savo miesto, vis dar matuojuosi kiekvieną vietą, į kurią užsuku. Leidžiu sau šį žaidimą, žinodama, kad visada tenoriu išvažiuoti 🙂

Tiesa, šiame miestelyje aptikau žiauriai fainą vyno krautuvę: ateini, visur pasieniais buteliais nukrautos lentynos, o viduryje stovi ilgas žemas stalas su išrikiuotais vynais. Prieina vaikinas, paklausia, ko pageidauji, tada duoda paragauti. Tikriems ragautojams stovi ir kibirai išspjauti vyną 🙂 Labai jauki, draugiška atmosfera.

Laimikis – vienas itin klasikinis malbekas ir be galo keistas meksikietiškas zinfandelis. Man jis priminė pagedusias vynuogių sultis, arba vandeniu skiestą vyną, pritinkantį gerti senoje sodyboje, apsitaisius storu megztiniu, iš kurio kyšo šiaudai. Na žinote: tas pavakarys, kai viskas jau iškalbėta, kraujas susimaišęs su vynuogėmis, ir visi aplinkui draugai, ir vynui nesunkiai atleidi tą keistą jo skonį.

Foto: Augustas Gutautas, mano.