Įspūdžiai iš IN FOCUS “Kontaktų”

by HelluvaGirl

Vakar buvau tarptautinio fotografijos meno festivalio IN FOCUS renginyje “Kontaktai”. Rodė trumpametražius filmukus apie garsiausius pasaulio fotografus. Labai gaila, kad pavėlavau į Jurijaus Dobriakovo įvadą, mat fotografijos istorijoje ne ką tenusimanau.

Žiūrėjome filmus apie Elliotą Erwittą, Henri Cartier-Bressoną, Christianą Boltanskį, Andreas Gursky, Nan Goldin, o kitą penktadienį rodys apie Hilla ir Bernd Becherius, Jeffą Wallą, Nobuyoshi Araki, Hiroshi Sugimoto ir Wolfgangą Tillmansą.

Nežinau, ar fotografija visiškai nesidominčiam žmogui ši peržiūra būtų įdomi, bet man, kaip didelei mėgėjai, buvo ypač įdomu įlįsti net ne į techninę garsiausių pasaulio fotogų virtuvę, bet dar giliau – į jų galvas. Kodėl šis kadras, o ne tie kiti? Kaip geriausiąjį atrenka Erwittas, o kaip jo sulaukia Bressonas? Kokia gili Boltanskio filosofija, palyginus su gan paprastais jo portretais. Koks stebėtinai nykus Gurskis ir kokia girl, interrupted Goldin.

Visi tokie skirtingi ne tik stiliumi, bet ir požiūriais – žiauriai įdomi retrospektyva, kuri leidžia pamatyti fotografiją kaip procesą, kaip filosofiją, keliais kampais.

Eisiu ir kitą penktadienį – gal susitiksim?

Štai čia daugiau informacijos norintiems vykti.

Coco Chanel, nufotografuota Henri Cartier-Bressono 1964 m.