Happier

by HelluvaGirl

Backstreet Books aptikau nemažą psichologinės literatūros skyrių. Be daugybės Freudo ir Jungo veikalų buvo ir mažiau žinomų autorių. Išsirinkau ryškiai geltoną self-helpo knygą raudonu pavadinimu “Happier: Can You Learn to Be Happy?”. Autorius – Tal Ben-Shahar. Nieko apie jį nesu girdėjusi, bet pasiėmiau. Pasitikėjimą sukėlė įvadas, teigiantis, jog tai populiariausio Harvardo kurso dėstytojo knyga. Pirmaisiais metais pozityviosios psichologijos paskaitą (nes tai pozityviosios psichologijos knyga) lankė 6 studentai. Antraisiais metais užsirašė 380, o trečiaisiais – 855, kurie ėmė į paskaitas vestis savo tėvus ir senelius. Netrukus pasirodė ir žiniasklaida.

Turėtų būti kietas šitas Ph. D., galvoju. Ir išties: knyga labai naudinga tuo, jog ne vien analizuoja, bet ir pateikia klausimus asmeniniam apmąstymui, taip pat siūlo pratimukus, kurie realiai prideda kasdienybei pozityvumo.

Pavyzdžiui, ritualai. Sukurkite ritualus. Darykite tai, kas jums malonu, ir paverskite šiuos veiksmus, momentus, veiklą rutinos dalimi. Tai galėtų būti bet kas – ėjimas į sporto salę, pasimatymai su partneriu trečiadieniais, tapymas. Aš sugalvojau, kad man malonūs ritualai galėtų būti joga, ilgi pusryčiai, rašymas, pasakos skaitymas Pijai prieš miegą, filmai. Iki jogos mokyklos dar neprisikasiau, bet ilgais pusryčiais dabar mėgaujuosi kasdien, o su Pija vakarais skaitome “Hobitą”. Tal teisus: kad ir kokie tai paprasti dalykai, sąmoningas bei reguliarus jų kartojimas padeda akcentuoti jaučiamą malonumą. Beje, rutininis jų kartojimas, pasak autoriaus, nesumažina gyvenime spontaniškumo, nes visada gali fantazuoti, rinkdamasis pasimatymo vietą ir panašiai.

Dar viena gera idėja – padėka už patirtus teigiamus dalykus: vakarais vieni, su vaiku ar partneriu surašykite penkis dalykus, už kuriuos tądien esate dėkingi. Skanus suvalgytas pyragas, pasivaikščiojimas parke, šiltas pokalbis su draugu – kai imi skaičiuoti, pasirodo, kad malonumą patiri ne taip jau retai, o prisimindamas jį dar kartą išgyveni teigiamas emocijas.

Paprasčiau nebūna, ar ne?

Gera knyga, aš ją skaitysiu.