31 savaitė ir 6 dienos…

by HelluvaGirl

Noriu tiesiog egzistuoti ir už nieko nekliūti anei mintimis, nei pilvu. O paskui vėl būti plona. Lengva.

Nuo šios savaitės nebegaliu pirkti batų. Dar vienas “man taip tikrai nebus” paneigimas – knygose skaičiau patarimus nėštumo metu nepirkti brangių batų, nes paskui teks jų atsikratyti, mat koja padidėja vienu dydžiu. Viskas buvo gerai septynis mėnesius, o paskui užėjo karščiai. Pėdos kvadratinės jau nuo ryto. Stengiuosi gerti daugiau vandens – kuo daugiau išryji, tuo daugiau pasišalina. Ta proga į tūliką per naktį einu vidutiniškai septynis kartus.

Atsibundu 5 am, pradedu galvoti. Nebaigiau tapyti to mažo paveiksliuko,  idėjų nulis, gal išmest? Padarau 100 Kėgelio pratimų. 15 minučių žiūriu į Jį ir spėlioju, kuriuos bruožus paveldės Beibiukas. Perskaitau 5 “Idioto” puslapius. Dar kartą nueinu į tualetą. Ir užmiegu iki 12.30 pm.

Jau turime vežimėlį. Emmaljunga.

Emmaljunga

Gražus daiktas. Tvirtas. Tokiame galima išauginti ir 4 vaikus – amortizacija nepareis. Užtat su pilvo sienos plastika kitaip.

Buvom Šemetos kursuose. Geri. Smagūs. Visai nesektantiški, kaip kažkas įspėjo. (Apskritai nesiūlyčiau skaityti ir labai paisyti supermama.lt.) Matyt,  gimdysiu natūraliai, be nuskausminamųjų, kaip anksčiau planavau. Baisoka, žinoma, bet verta pabandyti. Mano skausmo slenkstis gan toli, kiek galiu spręsti iš patirties. Be to, ėmiau galvoti, kad gimdymas visgi toks momentas, už kurį atsakomybės nedera atiduoti vaistams ir medikams. Tai mano, Jo ir mūsų vaiko darbas.

Reikia tik išsirinkti ligoninę ir gydytoją. Neturiu daug vilčių, nes iš girdimų atsiliepimų susidaro įspūdis, jog sovietmečio pabaiga visai nereiškia, jog ant gimdyvių nebeburnojama. Na, bet geriau kuo mažiau išankstinių nuostatų.

Beje, nėščioms poroms, svarstančioms apie kursus, patarčiau nelaukti trečio trimestro. Jeigu mudu būtume juos išklausę prieš tris – keturis mėnesius, Jis būtų sutaupęs nemažai nervinių ląstelių, o man nebūtų reikėję post factum įrodinėti, kad trankomos durys, nesikalbėjimo pusdieniai ir apsižliumbimas išsiskyrus nuomonėms dėl gražiausios automobilio spalvos – nieko asmeniško. Ir šiaip, dėl praktinės nėštuminės informacijos į kursus verta eiti kuo anksčiau. O pas Šemetą už tuos pačius 380 Lt išklausius porą savaitgalių (6dieniais – 7dieniais nuo 10 am iki 5 pm – reikia nusiteikti) paskui iki gimdymo gali dalyvauti kiek nori, nors ir mintinai mokytis tuos kursus.

Rodė kietą kūdikių mankštą. Ne visus triukus ryžčiausi atlikti, bet yra ir paprastesnių, kurie labai gerai vysto vaiko koordinaciją ir raumenų tonusą. Svarbiausia, sakė, neatlikti tos mankštos prie giminaičių 🙂 Pirmąkart stebint salto darančius kūdikius išties sudrėksta delnai. Dar pravartu beibiukus nardinti vonioje, mat gimę jie tebeturi reikiamus įgūdžius, o po pusmečio visko turi mokytis iš naujo. Vienok gerai, kai vaikai moka plaukti ir nebijo vandens.

Atkeliavo krūva gražučių rausvų drabužėlių iš amazon.com, o aš susapnavau, kad pagimdžiau sūnų. Stay tuned, kaipsaka…