Kiniška žuvies kukulių sriuba

by HelluvaGirl

Chebryte, ką tik padariau neįtikėtiną dalyką! Kas mane pažįsta, žino, kad privengiu virtuvės, o bet tačiau šnd Mano Mylimas Jis mokosi, todėl teko kurpti vakarienę pačiai. Buvom susigalvoję kinišką žuvies kukulių sriubą, todėl baisiai išsigandau – nesu gaminusi pgl receptą, man jie tokie klaidinantys ir išvis – atrodo, kad gaminti patiekalą, kurio nesi daręs, ir kuris nėra iškepamas iš vandenyje maišomų miltelių, yra žiauriai stresuotas ir (mano atveju) greičiausiai nesėkmingas darbas.

Bet ką jūs manot? Aš tai padariau! Ir netgi skaniai. Nustebau, kad viskas iš tikrųjų buvo lb paprasta, aišku, ir greit įvyko.

Jei norite, galiu papasakoti – gal susigundysite paragauti šios fainos sriubytės.

Žodžiu, pirmiausia gal išvardysiu indigriendus 🙂

150 g baltos žuvies filė (naudojau pangasiją), 100 g kiaulikės faršo, 1 kiaušinio baltymas (pirmąkart gyvenime atskyrinėjau tą reikalą), 1 šaukštelis druskos, 2,5 šaukšto ryžių vyno arba sauso chereso (naudojau dvigubai daugiau chereso – vynas yra sveika), 50 g virto kumpio, 1 laiškinis svogūnas (taip ir nesupratau, ar turi būti tas vienas stiebiukas, ar kaip yra suaugę į vieną ten tie keli stiebiukai – nepasirodė per mažai, bet dėkite pgl skonį), 100 g šviežių špinatų, 1,4 l sultinio (naudojau daržovių kubelius – gliukamatai, bet ką padarysi).

Kombainu paeiliui sumaliau atšildytą pangasiją, paskui pridėjau kiaulės faršą, kiaušinio baltymą, druską ir 1 šaukštą vyno (iš tikrųjų tai kokį 1,5). Ten pat ėjo ir kumpialis beigi laiškinis svogūnas. Viską maliau kombainu, kol virto tyre.

Atėjo eilė rankomis suformuoti ~2 cm skersmens kukuliukus – va tada ir pakraupau, nes nepavyko jų delnais sukočioti “pončkutėmis” – apsivėlė visi delnai ir baigta. Tai neišsigąskite. Imkite pirštais po truputį tos košės ir kurpkite a la rutuliukus. Nors knygoje to neliepė, aš juos paskui įdėjau į šaldytuvą, kad neištežtų.

Tada reikia nuplauti špinatų lapus, nupjaustyti kotelius, užvirinti sultinį (aš puode susmulkinau tris daržovių sultinio kubelius, virdulyje užvirinau 1,4 l vandens, užpyliau ir išmaišiusi užviriau puode ant kaitlentės). Na štai, belieka sumesti žuvies kukuliukus (pasinaudojau šaukštu, kad vėl neišsimozočiau rankų), špinatų lapus ir įpilti 1,5 šaukšto (arba 2,5, kaip aš pyliau) vyno. Belieka viską pavirti ant silpnos ugnies 10 minučių. Et voila!

dsc_33152

dsc_3316