Įspūdžiai iš “Svastikos sukitės greitai” koncerto

by HelluvaGirl

Ką tik grįžau. Labai skauda galvą. Jau net nebesvarbu, kieno tai buvo idėja.

Užlipome į “Tamstos” salę muzikantams dar nepasirodžius. Publikos – ne mažiau nei Razausko ar Sirvydytės anšlaguose. Tik ji skyrėsi nuo dainuojamosios poezijos fanų: dominavo ~35 metų taip ir netapę baikeriais buitiniai alaus mėgėjai su anarchistų ugnele giliai giliai viduje, ten kur niekas nemato. Įtariu, buvo ir tokių kaip aš – kurie nežinojo, kur eina, arba tiesiog dūrė pirštu į renginių repertuarą, nes atsibodo žiūrėti TV.

Po pirmos dainuškos supratau, kokia čia graži kokybių trauka: Algis pats scenoje jautėsi kaip mažas vaikas, kuris turi galimybių žaisti viešai, pinigų nusipirkti čiotką gitarą ir įvaizdį, kad būtų a priori pasveikintas, pripažinkime, ne prasčiausią humorą turinčios mūsų tautos dalies. O kad neturi balso, tai draugėn pasistatė tą pagrindinį kažkada visai paauglį “Ventuką”. Ir kažkokią mergaitę Giedrę, kuri stebėtinai neprastai uždainavo, tik apie ką? Apie tai, kaip reikia šaudyti Brazauską, apie kūrvą, apie dar kažką ideologinio ir visai nesirišančio su jaunu <25 metų mergiotės veiduku. Algis – suprantu: chuligano reputacija ir intelektualaus keikūno stažas. Turi vyras, ką pasakyti. Na, kad užsižaidžia, tai irgi faktas, nes, na, kūrva – ir ką?.. Aš suprantu, tusofkėj su draugais toks gyvas ekspromtas būtų то, что доктор прописал. Bet visas koncertas su bilietais, mano skoniu – nepamatuota ambicija.

(Beje, vyrutis lyg ir Konservatorių partijos narys – įdomu, kaip čia tas etinis momentėlis koridoriuose prasilenkiant su apdainuotaisiais Paksu, Brazausku ir Landsbergiu? Ar mūsų šalyje kai kuriems žmonėms tiesiog daugiau galima, nes jie taip nutaškys verbalinėmis ejakuliacijomis, kad geriau jau nepilti alyvos į ugnį?)

Paspėliojau, kuo Algis pritraukė tikrai puikų balsą turintį, bet visai ne pagal grupės formatą susikausčiusį Ventuką. Matyt, tuo pačiu, kuo sugundytų daugelį – vis tie vaikystės sentimentai “Radioshow”, o ir šiaip Algis charizmatiška asmenybė. Bet ar dainuoti su juo – tai jau užsitikrinti superkarjerą? Rauda Tavo giminės, Ventuk, nesitikėjo šito po “Pageidavimų koncerto” sekmadieniais. Giedrė irgi galėtų daugiau. Pradedanti, bet dainininke gali būti. Velniam dangstyti Greitai bebalsystę?

Aišku, neišvengiamai kažkas lipo į sceną, rėkė “Zy hai”, laistė alų ir klausinėjo Algio apie Dievą.

Mano Mylimas Jis iš savo berniukų tūso prieš visa tai atsiuntė rekomendacinio pobūdžio sms, neva “bus gerai, eik”, už ką rytoj grįžusį bausiu, oi bausiu. Ir aš nekalbu apie antrankius su kaistančiu lubrikantu – klausys visą savaitę “SSG” kompakto.