Apie priklausomybę nuo sekso

by HelluvaGirl

Šiandien perskaičiau vieną iš daugelio pastaruoju metu mirgančių straipsnelių apie vyrų ir moterų priklausomybę nuo sekso.

http://www.lrytas.lt/-12251706601223878407-p1-sveikata-desperati%C5%A1ka-priklausomyb%C4%97-nuo-sekso-ne-vien-vyr%C5%B3-liga.htm

Panašu, kad turime dar vieną madingą sutrikimą.

Girdėjote apie ortoreksiją? Tai perdėtas rūpinimasis sveika mityba. Nežinau, kaip Jūs, bet aš ne vienus metus skaitau žurnalus, brauzinu internete, retkarčiais paimu į rankas laikraštį, buvo laikai, kai žiūrėjau ir teliką. Visos masinio informavimo priemonės pumpavo mūsų smegenis gąsdinimais, kas bus po dvidešimt metų, jei nuolat nerysime (negazuoto!) vandens, jei nederinsime maisto produktų, jei nevalgysime daržovių, jei kramtydami teisingai nekvėpuosime. Pyst – šiandien turime ortoreksiją.

Dabar priklausomybė nuo sekso. Nemaža populiacijos dalis, manyčiau, mikliai gali rinkti kokio patyliukais rekomenduoto psicho numerį ir nusiteikti ilgus metelius narplioti savo naujai atrastą ligą, nes turėjo daugiau negu 15 partnerių (odieve!) ir ne su visais liko gerti kavos.

Jei įdėmiai skaitėte straipsnį, pastebėjote įsiūtą priežastį: intymumo stoka, intymumo baimė. Dėl jos žmonės geria, torčinasi, pjaustosi, urmu perka batus, miega su bet kuo.

Suprantu tuos žmones, juos užjaučiu, bet šio teksto klaustukas kitur: ar liko kas nors mūsų gyvenime, ką darome dažniau / aistringiau nei statistinis pilietis, ir kas nebūtų priskiriama psichologiniam sutrikimui? Dabar aš jau net batų negaliu turėti tiek, kiek noriu, nes tai turbūt reiškia, kad mamytė mane per trumpai maitino. Jaučiuosi taip, lyg nuolat skaityčiau medicinos enciklopediją. Kas nebandėte, greit įsitikinsite: sergate 95% išvardintų ligų.

Mintyse netikėtai iškilo analogija. Asmeniškai netikiu, kad kontraceptikai nekenksmingi, kad mes pasenusios tikrai būsim sveikos kaip agurkėliai ir nepatirsim jokių neigiamų pasekmių. Bet kai aš sykį garsiai sudvejojau, mano ginė nusijuokė: “Neplanuoji lėlytės? Tai ir gerk tas tabletes, ir nedurniuok! Tai, kad jos kenkia – Bažnyčios propaganda”.

Ar Jums neatrodo, kad visa tai, įskaitant mus pačius – gero bizniuko dalis? Tiek farmacinio, tiek psichų, kurie rimtais veidais dėlioja rimtus terminus ir užburia, kad Tu kitoks, Tu sergi, Tu turi daug problemų ir ilgai ilgai (beje, ir brangiai) turėsi gydytis…

Suprantu, tai skamba kaip sąmokslo teorija, bet aš žiauriai pasiilgau laikų, kuriais negyvenau: tada vaikai buvo tiesiog judrūs ir neturėjo dėmesio sutrikimo sindromo, mergaitės savaitę nevalgydavo iš meilės, ne dėl anoreksijos, vyrai buvo lenktynininkais ne todėl, kad turėjo mažą, o daugiau nei 30 batų porų savininkės buvo tiesiog kūrybiškos prigimties moterys…