Insaitas apie praradimus

by HelluvaGirl

Kai manęs paklausia, apie ką yra koks nors filmas, visada pirmiausia išvardinu, kas tame filme vaidina. Nežinau, kodėl. Galbūt man įdomesni žmonės nei tai, ką jie veikia? Hm… Iš tiesų gal tik filmų atveju. Tik kai esu stebėtoja.

Anyway. Pakeliui į kino teatrą Jis manęs paklausė, apie ką yra “Mano vaivorų naktys”. Aš jam atsakiau, jog vaidina Norah Jones (ji man primena Mano Mylimą Moterį), Jude Law (jis man primena vieno Baro administratorių, kuris kažkada nepriėmė manęs į padavėjas – “geriau tu ir toliau pas mus gerk”, buvo jo motyvas), Rachel Weisz (viena gražiausių moterų, jaučiu su ja turinti daug bendro – haha!) ir Natalie Portman (kvailos merginos taip nevaidina. Go Natalie! Ar koks ten Tavo tikras vardas).

Dar Jam nušviečiau scenarijų – tiek, kiek pati žinojau. Jis vėliau atpasakojo štai ką: Norah Jones patiria širdagraužį, daug keliauja, valgo dar daugiau mėlynių pyrago, o pabaigoje jie su Jude Law bučiuojasi 95 kartus 🙂

Iš tiesų filmas yra apie praradimus ir žmones. Kaip jie reaguoja, ko nepasako. Ir kaip “per vėlu” tampa atskaitos tašku, kurio jie net nesuvokdami siekė.

Galvoju apie tai. Kas yra per vėlu ir kas ne per vėlu? Pasakyti, ką jauti, net jei nieko nelaimėsi? Aš, kaip ir kai kurie filmo herojai, dažniausiai siekiu prarasti. Ypač kai buvimas šalia yra sunkesnis išbandymas nei praradimo slėgis.

Vis galvoju, gal Angelo Sargo niekada nebuvo, gal aš pati jį sukūriau, nes man reikėjo atsvaros, baltos dėmės įskilusiose sienose, tikėjimo, jog yra, tikrai yra žmonių, kurie nenusivalkios, “atstovės” ir už mane, kaip sakoma… Bet kas pasakė, jog dera suversti kažkam mano (pasi)tikėjimą? Kodėl kažkas turėjo būti už mane geresnis? Stipresnis? Švaresnis? Aš neturėjau teisės nukaldinti aureolės ir prisegti ant pakaušio, ir tikėtis, kad taip bus visada, ir tai bus mano įkvėpimas, paguoda, mano Angelas Sargas, kuris ves per nešvarų vandenį, šypsosis ir nieko nebijos. Ir išliks.

Tad jei Angelo Sargo niekada nebuvo, vadinasi, mano liūdesys dėl jo praradimo šiandien yra beprasmis? There is no spoon.

Aš parašysiu jai laišką.