Apie vasarą, vienatvę ir laidotuves

by HelluvaGirl

Tada gulėjau ligoninėj. Tris dienas neleido valgyti, gerti. Dalia suvilgydavo vatos tamponą ir perbraukdavo lūpas. Prašydavau dar ir dar, kad bent keli lašai to vandens nutekėtų gerkle, o ji sakydavo: negalima. Keli lašai, ir tik ant lūpų. Tokie vėsūs ir, deja, greit nudžiūstantys.

Paskui likau viena. Pirmą kartą ir neužbraukiamai skaudžiai. Ligoninė buvo veik tuščia iki neįmanomybės ilgais vasaros vakarais, kai už lango – dabar suprantu, kad man tik atrodė – tęsėsi judėjimas, klegesys, veiksmas, o aš buvau užkonservuota savo palatoje praviromis durimis su karštu oru pripildyta tuštuma.

Prašydavau, beveik melsdavau, kad Dalia ateitų kasdien. Kai ji būdavo šalia, aš užmigdavau. Tada ji sakydavo, kad nėra, kas veikti ir, jei aš mieganti, tai ji geriau eis namo. Ir išeidavo.

Nesupratau, kad susidūriau su Vienatve. Niekada taip ryškiai jos nejaučiu, kaip vasarą.

Ką tik prisiminiau vieną mirtį, dėl kurios labai graudžiai verkiau. Man buvo trylika metų. Aš visada labai norėjau žiurkėno, bet Dalia paniškai bijo graužikų ir neleido, bet kai atėjo mano gimtadienis, Edmundas ją kažkaip įkalbėjo. Tai va, ta pelė buvo balta su rudomis ausytėmis ir labai pikta. Niekada neėmiau jos ant rankų – nemėgstu, kai jas subraižo. Žiurkiukas pagyveno pusmetį (tai netiesa, žymiai trumpiau, mano laiko matavimas yra visiškai subjektyvus), tada kažkuo susirgo ir pasimirė.

Žinoma, buvo vasara, tėvai svečiuose, o aš namie viena. Tupėjau balkone ir žiūrėjau, kaip mano meilė kvėpuodama trūkčioja. Paskui aš jį palikau. Vaikščiojau po kiemą ir žliumbiau atsakančiai, susigrūdusi abi rankas į Levis’ų kišenes – džinsai buvo aptempti ir žiauriai skaudėjo krumplius. Klaikiai gedėjau. Man tikrai skaudėjo širdį, pirmą kartą susidūrus su Pabaiga, ir dar labai skaudėjo rankas.

Šiltais vasaros vakarais, tokiais be vėjo, raustelėjusiais nuo lūžtančių spindulių, turiu susiimti. Tada atrodo, kad visi staiga kažkur išvažiavo ir mano būtį iškrypėliškai apglėbia gaudžianti tyla. Jei visą kitą laiką myliu Vienatvę, tais vakarais aš jos prisibijau.